Kategorie produktów 
Maski

Warto zadać sobie pytanie, jakie są rodzaje maseczek ochronnych. Nie wszystkie maseczki higieniczne mają takie samo przeznaczenie. Ma to kluczowe znaczenie dla nas, kiedy zależy nam na właściwym stosowaniu odpowiednich maseczek oraz na bezpieczeństwie naszego zdrowia. Maseczki zapewniają nam najskuteczniejszą ochronę również przed rozmaitymi zanieczyszczeniami oraz obecnymi w przestrzeni drobnoustrojami – chodzi o wydychane powietrze. Celem noszenia takich maseczek ochronnych jest ochrona zdrowia innych osób, z którymi się spotykamy i przebywamy. Jednak samo założenie maseczki nie wystarczy, gdyż wystarczy często pojedyncze kichnięcie i z organizmu wydobywa się aż 200 milionów różnych cząstek wirusa. Jednak maseczki higieniczne są po to, aby chronić zdrowie innych osób w takich sytuacjach. Większość śliny zostaje wtedy zatrzymana.

Co musimy wiedzieć o maseczkach higienicznych?

Skutecznie zmniejsza także ewentualną transmisję patogenu. Oprócz tego nie dotykamy zbyt często twarzy, a wirusy są przenoszone często na dłoniach. Dzięki maseczkom możliwe jest skrócenie dystansu społecznego. Zatem maseczka nie chroni w stu procentach przed zakażeniem, ale ogranicza efektywnie transmisję wirusa oraz ogranicza przedostawanie się wszelkich drobnoustrojów do organizmu.

Zatem wprost możemy stwierdzić, że maski są w wielu sytuacjach przydatne, często niezbędne. Dzięki nim możemy mówić o skutecznych zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem osób, które są blisko nas. Często założenie maski higienicznej jest koniecznością.

Oprócz maseczek warto wyposażyć się w worki foliowe w z naszego sklepu.

© SolEx B2B