Firmowe podarunki - prezenty świąteczne dla pracowników

Organizacja spotkania świątecznego dla pracowników stała się już niemalże polską tradycją. W czasie wigilii zakładowej warto wręczyć zaproszonym drobne upominki, które z pewnością wywołają radość na ich twarzach. Jakie prezenty gwiazdkowe wybrać dla pracowników?

Czym się kierować przy doborze prezentów świątecznych dla pracowników?

Firmowe paczki świąteczne zaczynamy kompletować już na początku listopada. Zazwyczaj wręczamy pracownikom drobne upominki, w tym również przedmioty codziennego użytku. Te okazują się o wiele praktyczniejsze niż różnego rodzaju elementy dekoracyjne czy kartki bożonarodzeniowe. Ponadto zyskują przewagę nad słodyczami i innego typu produktami spożywczymi, które niekoniecznie przypadną do gustu wszystkim obdarowanym. Warto zadbać o to, aby świąteczny prezent stanowił nietypową, ciekawą niespodziankę. Długopisy, kalendarze czy notatniki to upominki, które wręcza się niemal od zawsze, dlatego też dobrze rozważyć coś zupełnie nowego, zaskakującego.

Pomysły na prezenty dla pracowników

Prezenty świąteczne dla pracowników to temat, który już od listopada spędza sen z powiek wielu przełożonym. Tymczasem ciekawe rozwiązania są na wyciągnięcie ręki- warto postawić na prezent w formie dodatku odzieżowego, który przyjemnie będzie się nosić na co dzień. Uniwersalnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn jest torba wielokrotnego użytku, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Tego typu prezent jest bliski zwłaszcza osobom, którym ochrona środowiska naturalnego nie jest obojętna. Natomiast w tematyce zimowej, dobrze sprawdzają się:

Wszystkie wymienione wyżej upominki mogą dodatkowo zawierać logo lub nazwę firmy, dzięki czemu będą stanowiły nienachalną reklamę pracodawcy. To pracownik decyduje, gdzie i kiedy będzie promował swój zakład pracy, jednak wysoka jakość produktów sprawia, że chętnie noszone są na co dzień.

Jak uatrakcyjnić paczkę świąteczną?

Firmowe paczki świąteczne powinny zachwycać nie tylko zawartością, ale również opakowaniem. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią oprawę prezentów. W tym celu najczęściej wybieramy ozdobny papier lub torebkę, jednak możemy postawić również na inne, bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jako opakowanie na prezenty świetnie sprawdzają się torby wielorazowego użytku, które- dodatkowo- stanowią upominek same w sobie. Prezenty świąteczne dla pracowników można też zapakować w ekologiczny papier zamiast w plastikowe torebki ozdobne.

Kiedy zamówić prezenty dla pracowników?

Z zamówieniem prezentów świątecznych dla pracowników nie warto czekać- na przesyłkę trzeba będzie bowiem poczekać nawet kilkanaście dni, w zależności od ilości produktów. Pamiętajmy, że ubrania i dodatki odzieżowe można bezpiecznie przechowywać w magazynie firmowym, oczekując na świąteczne spotkanie w gronie pracowników. Najlepiej więc nie odkładać wyboru prezentu gwiazdkowego na ostatnią chwilę, natomiast bez przeszkód można skompletować paczki nawet na kilka tygodni przed planowanym "firmowym opłatkiem".