Odzież przeciwdeszczowa - nasze kurtki softshell

Wiosenno-letni czas sprzyja spacerom oraz różnego rodzaju outdoorowym aktywnościom. Przejściowy czas zwykle wiąże się z porannym dylematem - co założyć, bo sprostać kaprysom pogody. Poranki witają nas orzeźwiającym chłodem, a popołudnia rozgrzewają upalnym słońcem. Bywa, że na niebie niespodziewanie pojawiają się ciemne, burzowe chmury. Warto zabezpieczyć się na każą ewentualność, mając przy sobie lekką kurtkę przeciwdeszczową.

Odzież przeciwdeszczowa? Softshell!

Funkcjonalna tkanina, która doskonale nadaje się do wytwarzania odzieży sportowej i streetwearowej chroni ciało przed zimnym wiatrem i wilgocią, jednocześnie pozwalając na odparowanie wilgoci z ciała podczas intensywnego wysiłku. Odzież przeciwdeszczowa wykonana z tkaniny softshell jest lekka i przyjemna w dotyku, w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju plastikowych i foliowych płaszczy, które powodują zwiększenie potliwości, nawet przy niespecjalnie wygórowanych temperaturach. Tradycyjne wiatrówki i przeciwdeszczowe peleryny powoli przechodzą do lamusa wyparte przez lekkie i przewiewne tkaniny, które zapewniają optymalne zabezpieczenie nawet podczas niepogody.

Odzież przeciwdeszczowa nie musi być nudna i "obciachowa"

Tkanina softshell zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o osobach, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, na przykład chodząc po górach czy jeżdżąc na rowerze. Nowoczesne kurtki softshellowe niczym nie przypominają nieciekawych, oversizowych prochowców. Współczesne wzornictwo daje nam możliwość wyboru ulubionej barwy oraz odpowiednio dopasowanego fasonu, dzięki czemu sylwetka nawet w sportowej kurtce będzie prezentować się nienagannie. Co więcej, odzież przeciwdeszczowa wcale nie musi mieć sportowego kroju, a sam softshell coraz częściej wykorzystywany jest do szycia eleganckich przedłużanych kurtek i płaszczy - z kapturem lub bez. Kurtki często posiadają zamki, kieszenie oraz ściągacze, co pozwala na maksymalne dopasowanie odzieży do sylwetki oraz schowanie wszystkich niezbędnych bibelotów jak klucze, chusteczki, słuchawki czy karta kredytowa. Takie rozwiązanie sprawdza się na rowerowych przejażdżkach, bez konieczności zabierania z sobą dodatkowej nerki czy plecaka.

Jak dobrać odpowiednią kurtkę na deszcz softshell?

Odzież przeciwdeszczowa może cechować się różnymi parametrami tkaniny. Im większa wodoodporność, tym mniejsza oddychalność tkaniny. Wybierając kurtkę dla siebie, musimy przede wszystkim zastanowić się, na jakim parametrze bardziej nam zależy - mając na względzie codzienne aktywności lub jej specjalistyczne przeznaczenie związane z hobbystycznym uprawianiem sportu. Funkcjonalne kurtki przeciwdeszczowe to modny i wygodny wybór dla osób w każdym wieku - zarówno dzieci, jak i dorosłych i seniorów. Poranne czy wieczorne chłody nie pozbawią cię uczucia komfortu, jeśli otulisz swoje ciało miękką i lekką bluzą lub kurtką softshellową. Dodatkowym atutem tego materiału jest niska chłonność zanieczyszczeń, dzięki czemu jest łatwa w czyszczeniu i długo zachowuje schludny wygląd.

poniedziałek, 15 maja 2023