Typy nadruków na odzieży - który jest najlepszy?

Wraz z postępem technologicznym zmieniają się metody nadruku na odzieży. Nowe sposoby gwarantują coraz lepszą trwałość oraz jakość aplikacji. Zaawansowane rozwiązania sprawiają, że na ubrania oraz gadżety można nakładać dowolne znaki i napisy. Wybór odpowiedniego sposobu jest zależny od rodzaju grafiki oraz materiału, na który będzie ona nakładana.

Nadruki na odzieży — najlepsza technika

Warto pamiętać, że nie istnieje jedna, najlepsza technika nakładania aplikacji na ubrania. Każda ma swoje zalety i cechy charakterystyczne. Typy nadruków, które ładnie wygląda na białej koszuli, niekoniecznie będą pasować do bawełnianej bluzy. Z tego powodu wytwarzanie odzieży z nadrukiem najlepiej jest powierzyć w ręce specjalistów. Osoby posiadające fachową wiedzę podpowiedzą, jaka technika sprawdzi się przy nakładaniu konkretnej grafiki i zadbają o to, aby nadruki na odzieży prezentowały się nienagannie.

Sublimacja — trwała i niezawodna

Jedną z najpopularniejszych i najtrwalszych metod znakowania odzieży jest sublimacja. Stosuje się ją wtedy, kiedy w składzie materiału użytego do uszycia ubrań przeważa poliester. Najlepiej będzie ona wyglądać na garderobie w jasnym kolorze, dlatego aplikacje tego typu zazwyczaj nakłada się na białe koszulki lub bluzy. Dzięki sublimacji można tworzyć skomplikowane projekty, w których występuje mnogość barw, wzorów i detali. To jedna z najskuteczniejszych technik nakładania na odzież zdjęć, ponieważ dzięki niej obrazki wyglądają realistycznie. Aplikacje przenosi się ze specjalnego papieru na ubrania. Potrzebna jest do tego profesjonalna prasa działająca w wysokiej temperaturze. Obraz zostaje wdrukowany w materiał, dlatego jest wyjątkowo trwały. To szczególnie ważne w przypadku odzieży, którą należy często prać.

Piękna jakość sitodruku

Sitodruk jest techniką, która zapewnia doskonałą jakość aplikacji i opłaca się w szczególności przy składaniu większych zamówień. Wymaga on przygotowania specjalnego szablonu, który nakłada się na drobną siatkę. Przez taką matrycę przeciska się farbę i powiela obrazek na przygotowanym materiale. Ten typ nadruku doskonale nadaje się do tworzenia szczegółowych aplikacji. Często stosuje się go w ramach realizacji nietypowych projektów, ponieważ umożliwia on uzyskanie połyskujących, wypukłych i wielu innych spektakularnych nadruków. Można go nakładać na jasne i ciemne ubrania wykonane z różnych materiałów.

Ekonomiczne folie flex i flock

Typy nadruków wykonywanych przy pomocy folii flex lub flock będą szczególnie opłacalne w przypadku pojedynczych, bardzo prostych projektów. Dzięki nim można nakładać gładkie oraz sztywne grafiki. Wykonywanie nadruków tego typu wymaga odpowiedniego przygotowania materiałów, dużej siły docisku i wysokiej temperatury. Jest to jedna z najtańszych i najszybszych technik nakładania grafiki na ubrania. Idealnie sprawdzi się w przypadku nanoszenia na odzież prostych znaków i napisów. Folie flex i flock zapewniają kryjący nadruk, dzięki czemu skutecznie ozdobią ubrania w każdym kolorze. Tę metodę stosuje się wyłącznie w przypadku prostych wzorów, a ilość barw wykorzystywanych do tworzenia nadruków jest ograniczona.

Typy nadruków na odzieży — czym kierować się przy wyborze?

Wybór idealnej techniki nadruku zależy od tego, jak bardzo złożona jest aplikacja, która ma się znaleźć na odzieży. Równie istotny jest materiał oraz kolor znakowanego ubrania. Należy wziąć pod uwagę również ilość koszulek, bluz lub innych części garderoby, które mają zawierać znaki albo napisy. Odpowiednio dopasowany typ nadruku umożliwi stworzenie estetycznych i ciekawych znaków na ubraniach.