Koszule z długim rękawem czy z krótkim dla kelnera?

Koszule z długim rękawem czy z krótkim dla kelnera? To pytanie bardzo często zadają sobie osoby odpowiedzialne za odpowiedni ubiór kelnerów w restauracjach. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego, gdyż odpowiedź na to pytani wcale nie jest bowiem taka oczywista, jak wielu osobom mogłoby się to wydawać. Obie bowiem mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się więc wspólnie jakie są plusy i minusy zarówno koszuli z krótkim, jak i długim rękawem w pracy kelnera.

Koszule z długim rękawem, czyli tradycja połączona z elegancjąKoszula dla kelnera z długim rękawem to doskonałe wręcz rozwiązanie, jeżeli zależy nam na utrzymaniu w lokalu nieco bardziej formalnego tonu. Jest to szczególnie ważne w przypadku nieco poważniejszych imprez, takich jak na przykład stypy. Wbrew wielu opiniom, koszule z długim rękawem wcale nie muszą być mniej wygodne dla kelnera, niż ich odpowiedniki z krótkim rękawem. Ponadto w przypadku nowoczesnych krojów, mogą one dodatkowo podkreślić charakter lokalu. W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo w jaki sposób? Odpowiednio bowiem dobrane koszule z długim rękawem, mogą na przykład doskonale komponować się z wystrojem wnętrza lokalu.

Koszule z krótkim rękawem - elegancja i funkcjonalność

Koszule z krótkim rękawem są szczególnie cenione przez kelnerów, którzy pracują w dużych lokalach gastronomicznych, oraz w czasie dużych imprez okolicznościowych. Cenią je sobie również kelnerzy obsługujący ogródki restauracyjne. Mimo wszystko bowiem koszula z krótkim rękawem po pierwsze zapewnia odpowiedni komfort termiczny, po drugie jest ona nieco bardziej swobodna w ruchu, niż jej odpowiednik z długim rękawem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w czasie swojej zmiany kelner bardzo często musi obsłużyć wielu klientów, a to z kolei oznacza często spory wysiłek fizyczny. Warto przy tym podkreślić, że koszula z krótkim rękawem wcale nie musi być mniej elegancka, niż tradycyjna koszula z długim rękawem. Między innymi z tych powodów wielu idealna koszula dla kelnera, to taka, która posiada krótkie rękawy.

czwartek, 30 marca 2023